Poczuj klimat małomiasteczkowej Grecji!

Jestem z Polski: Celina, Grecja, Artemida
Jestem z Polski: Celina, Grecja, Artemida
W najnowszym odcinku "Jestem z Polski" poznacie 39-letnią Celinę z Polkowic, która od 7 lat wraz z mężem i dwójką dzieci mieszka w greckim miasteczku Artemida. Celina zajmuje się wynajmem domków wakacyjnych i oprowadzaniem wycieczek.

Celina pokaże nam najważniejsze miejsca w Artemidzie, m.in. kościółek Agios Ioannis, czy ruiny świątyni Artemidy – to stąd wzięła się nazwa tej miejscowości. Przede wszystkim jednak poczujemy klimat małomiasteczkowej Grecji.

Wybierzemy się na wycieczkę rowerową wzdłuż linii brzegowej i dowiemy się, w jakich porach dnia Grecy uwielbiają się kąpać w morzu.

Poznajcie nietypowe zwyczaje i wnętrza w Grecji

W odcinku "Jestem z Polski" zobaczymy także jak mieszka Celina. Kobieta opowie o różnicach pomiędzy polskimi, a greckimi mieszkaniami, a także o tym co zaskoczyło ją w greckich łazienkach. Zobaczymy także, jakie drzewa rosną w jej ogródku i poznamy jej 7 kotów.

Wybierzemy się również do jednej z greckich tawern, gdzie nauczymy się, jak idealnie przyrządzić krewetki. Przy okazji pójdziemy też potańczyć i dowiemy się dlaczego w Grecji podczas tańca uczestnicy zabawy są obsypywani kwiatami.  

"Jestem z Polski" - odwiedzimy pomijane przez turystów greckie miejscówki!

Poznamy także przyjaciela Celiny, właściciela plantacji oliwek, który opowie nam, jak w takim miejscu wygląda całoroczna praca. Nauczymy się również, jak rozpoznać dobrą oliwę z oliwek, ale przede wszystkim poczujemy prawdziwą polsko-grecką przyjaźń.

Wybierzemy się też do Aten, gdzie Celina często załatwia sprawy urzędowe i jeździ na zakupy. Oprowadzi nas po swoich ulubionych dzielnicach, tych nieznanych i pomijanych przez turystów - takich jak, np. Exarchia, która jest istną galerią street art'u na świeżym powietrzu. 

PREMIERA 5. odcinka 13. sezonu programu "Jestem z Polski" na antenie TVN Style - w piątek 29 marca, o godzinie 22:00.

Powtórki odcinka:

 • niedziela 31 marca, 13:30
  • poniedziałek 1 kwietnia, 16:00
   • środa 3 kwietnia, 21:00
    • czwartek 4 kwietnia, 13:35

     Zobacz także:

     Autor: Martyna Wielkopolan

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości