Wybierasz się na wesele? Tych kolorów lepiej unikaj!

Piotr Sałata o strojach gości weselnych
Piotr Sałata zdradził, jakich kolorów nie wypada ubierać gościom na wesele
Sezon ślubny trwa w najlepsze. W tym czasie, wiele osób wybierających się na wesele zastanawia się, na jaką stylizację postawić z tej okazji. Czy istnieją zasady odpowiedniego ubioru, których goście weselni powinni przestrzegać? Jakich kolorów nie wypada im zakładać? O tym w rozmowie z redaktorką tvn.pl Martyną Wielkopolan - opowiedział prowadzący "Ślubu last minute", stylista Piotr Sałata.

Projektant sukien ślubnych oraz stylista Piotr Sałata zapytany o to, czy istnieją kolory lub elementy garderoby, których nie polecałby wybierać gościom weselnym, zaznaczył, iż wszystko zależy od tego, czy na danej uroczystości para młoda wyznacza zbiór zasad dotyczących ubioru.

Jeśli nie ma narzuconego jakiegoś dress code'u to lepiej nie stawiać na białe sukienki, ten kolor w tym dniu jest zarezerwowany tylko dla jednej osoby, chyba, że panna młoda zażyczy sobie, żeby było rzeczywiście inaczej. (...) No i raczej unikałbym czerni
- podkreślił Piotr Sałata.

W co się ubrać na wesele jako gość?

W rozmowie z redaktorką Martyną Wielkopolan - stylista i projektant sukien ślubnych Piotr Sałata zwrócił uwagę, że poza bielą i czernią goście weselni mają pełną dowolność w doborze kolorów oraz krojów, wybierając stylizacje na tę uroczystość. Podkreślił, iż kluczowym wyznacznikiem powinno być to, w czym osoba uczestnicząca w weselu będzie dobrze się czuła.

Trzeba zwrócić na to uwagę w czym się dobrze czujemy i czy chcemy w długiej sukni wieczorowej, bardzo eleganckiej i wysokich szpilkach całą noc spędzić, czy wolimy trochę swobodniej, ubrać jakąś koktajlową wersję w przeróżnych kolorach. Naprawdę, tutaj nie trzeba się z niczym ograniczać
- tłumaczył podczas rozmowy Piotr Sałata.

Co oznacza czerwona sukienka na wesele?

Pozostaje jeszcze jeden kolor, który wśród stylizacji weselnych budzi częste dyskusje. Według chińskich przesądów - czerwony kolor sukienki na weselu może przynieść parze młodej powodzenie, szczęście oraz sukces. Z tego względu na czerwień decyduje się w Chinach nawet sama panna młoda. Jednakże, istnieją też inne przesądy oraz przekonania, według których czerwona sukienka ma świadczyć o intymnych kontaktach jej właścicielki z... panem młodym! Jakie zdanie na temat czerwonej sukienki na wesele ma Piotr Sałata?

Myślę, że to są jakieś wyssane z palca trochę brednie, olejmy to. Czerwień to jest bardzo kobiecy kolor, bardzo seksowny, nie ograniczałbym się w tym temacie. Daję wolną rękę do czerwieni dla wszystkich pań, które są gośćmi weselnymi
- podkreślił stylista i projektant sukien ślubnych.

"Ślub last minute" - casting do 2. serii programu wciąż trwa!

Mimo że nagrania pierwszych odcinków drugiej serii programu TVN Style "Ślub last minute" już się rozpoczęły, nadal poszukujemy par, które chciałyby doświadczyć niezapomnianej ceremonii ślubnej przygotowanej przez naszych niezawodnych ekspertów. Do udziału w „Ślubie last minute” zachęcamy pary, które mają zamiar wziąć ślub lub ponownie złożyć przysięgę. Niezależnie od Waszego wieku, najważniejsza jest spontaniczność, elastyczność oraz otwartość na innowacyjne pomysły. Będzie to ceremonia idealnie dopasowana do Waszych oczekiwań! Szczegółowe informacje na temat castingu oraz regulamin znajdziecie, klikając TUTAJ. Zapraszamy!

Zobacz także:

Autor: Martyna Wielkopolan

Reporter: Martyna Wielkopolan

podziel się:

Pozostałe wiadomości