W niedzielę 26 stycznia 2025 roku świętowaliśmy 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wspólnego celebrowania jak co roku dołączyło wielu wolontariuszy, a także gwiazdy wspierające Fundację WOŚP. Reporterka programu "Co słychać?" Martyna Mikołajczyk wybrała się na 33. Finał, aby zapytać obecnych, z jakich powodów angażują się w pomaganie.
Kiedy temperatura za oknem spada - zakładanie ciepłych ubrań staje się koniecznością. Jednakże, nie wszystkie wyglądające na ciepłe części garderoby faktycznie dają nam komfort. Która z zimowych tkanin jest najbardziej godna uwagi? O tym w programie "Co słychać?" opowiedziały producentka odzieży Aleksandra Turek oraz stylistka Ewelina Rydzyńska.
Organizacja wesela wymaga dopięcia na ostatni guzik całej masy spraw. Nawet najbardziej doświadczeni, ślubni specjaliści mogą napotkać na swojej drodze nieprzewidziane trudności, zwłaszcza kiedy na zorganizowanie uroczystości mają naprawdę niewiele czasu. Nieoczekiwanych problemów nie zabrakło w 2. sezonie "Ślubu last minute". Z czym zmierzyli się nasi eksperci?
Kluski to potrawa z ciasta, zrobionego z mąki, ziemniaków, twarogu lub mieszanego. W Polsce danie to jest niezwykle popularne, ale w zależności od regionu - różnorodnie formowane i podawane. Typologia klusek jest tak szeroka, że Paulina Nawrocka-Olejniczak postanowiła napisać na ich temat... książkę!
Pochodzący z Mali Seydou Zan Diarra od 30 lat mieszka w Polsce, gdzie pracuje jako lekarz weterynarii. Otwarcie własnej kliniki w Krakowie, a także ułożenie sobie życia w tym kraju nastąpiło, jak sam mówi, w wyniku wielu przypadków. W programie "Co słychać?" mężczyzna podzielił się swoją historią.
Cezariusz jest informatykiem, a w wolnym czasie uprawia sporty walki. Poza tym, od dziecka interesuje się motoryzacją. Ostatnio spełnił swoje marzenie - kupił mieszkanie z widokiem na panoramę stolicy. Nieruchomość była w stanie deweloperskim i to właśnie z tego powodu Czarek postanowił poprosić o pomoc Krzyśka. Perspektywa urządzenia mieszkania od A do Z nieco go przerosła. Krzysztof Miruć kocha takie wyzwania, dlatego bez wahania zgodził się pomóc. Co wyszło z tej współpracy?
33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizacji zrzeszającej miliony osób w Polsce i na całym świecie, odbędzie się 26 stycznia 2025 roku. W tym roku, pod hasłem "Gramy dla onkologii i hematologii dziecięcej!", WOŚP ponownie łączy serca w szczytnym celu. Do pomagania przyłączyły się prowadzące programów TVN Style: Agata Młynarska, Kasia Węsierska oraz Ania Dec. Co można wylicytować w ich aukcjach?
Porody szybkie i nagłe często pojawiają się w filmach. W życiu - bardzo rzadko. Zazwyczaj jest to długi proces, w którym trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zwłaszcza, gdy kobieta rodząca spodziewa się swojego pierwszego dziecka. O czym jeszcze powinny wiedzieć pary, oczekujące na powitanie maluszka na świecie? Położne z programu "Sztuka rodzenia" podzieliły się cenną wiedzą z przyszłymi rodzicami.
Olga Leonowicz i ambasador USA w Polsce, Mark Brzeziński, już niedługo pożegnają się z rezydencją, która przez 3 lata była ich domem. W wywiadzie, udzielonym tuż przed końcem kadencji, para zdradziła swoje plany na przyszłość. Wśród nich znalazło się miejsce na napisanie książki, która ma pokazać ludzki aspekt dyplomacji.
Beata Drzazga zaczynała od szkoły medycznej i pracy z pacjentami, później skończyła kilka kierunków studiów, m.in. z geriatrii, ekonomiczne czy medyczne. Miała 32 lata, gdy postanowiła zmienić swoje życie. Obiecała sobie i dzieciom poprawę sytuacji materialnej.
Czesław Mozli, znany i ceniony artysta, postanowił użyć swojego przekazu muzycznego w akcji społeczno-edukacyjnej "Dziecko się liczy". Kampania ta, mająca na celu wspomaganie rozwoju dzieci oraz zbliżenie rodziców z ich pociechami, jest najbardziej muzyczną inicjatywą w Polsce.
Patryk Chojnowski, wielokrotny medalista paraolimpijski w tenisie stołowym może pochwalić się tytułem najlepszego sportowca z niepełnosprawnością w kraju, przyznanym przez polski komitet paraolimpijski.
Aktorka Marta Wierzbicka niedawno wróciła z krótkich wakacji. W rozmowie z reporterką programu "Co słychać?" Martyną Mikołajczyk opowiedziała więcej o tym, w jaki sposób najczęściej się relaksuje oraz jak narodziła się jedna z jej pasji.
Agnieszka i Andrzej są małżeństwem od 35 lat. Od ponad 30 mieszkają w domu, w którym salon nie był remontowany dłużej niż się znają. Para marzyła o gruntownym remoncie tego pomieszczenia, dlatego poprosiła o pomoc architekta Krzysztofa Mirucia, który chętnie podjął wyzwanie.
Sprzątanie po dzieciach to żmudny oraz frustrujący proces, a często także syzyfowa praca. Między innymi z tego powodu warto podjąć wysiłek i spróbować uczyć pociechy porządku już od najmłodszych lat. O tym, jak przyzwyczaić je do wykonywania obowiązków domowych - reporter programu "Co słychać?" Karol Cichoń porozmawiał z psychoterapeutką Marzeną Mawricz.
"Polska język, trudna język" - to powiedzenie nie traci na ważności wraz z upływem czasu. Słów, których używamy w niewłaściwy sposób lub wymawiamy źle, jest niemało. Reporter programu "Co słychać?" Karol Cichoń postanowił zapytać językoznawcę Mateusza Adamczyka, które wyrazy sprawiają Polakom największe problemy.
Zgodnie z nowymi przepisami prawnymi, od 1 stycznia 2025 roku jesteśmy zobowiązani do segregowania zużytych tekstyliów. Jednym z doskonałych sposobów jest oddanie ich do Dobrosklepu PCK na warszawskiej Woli. Reporterka programu "Co słychać?" Klaudia Nawrocka Pawlik udała się tam, aby sprawdzić, na czym polega jego działalność.
W obliczu rosnących cen, warto poszukiwać sprytnych sposobów na oszczędności. W finałowym odcinku programu "Sprytne pomysły Jagny", Jagna Niedzielska przetestowała patent włoskiego laureata Nagrody Nobla Giorgio Parisi na ekonomiczne gotowanie makaronu. Co należy zrobić oraz ile można zaoszczędzić?
Choć w Polsce sologamia to dosyć nowe zjawisko, na świecie staje się coraz popularniejsze. To ślub z samym sobą, na który decydują się osoby niechcące uzależniać swojego szczęścia od innych. O pozostałych powodach, dla których warto wziąć samoślub - w programie "Co słychać?" opowiedziały psycholożka Marta Żysko oraz piosenkarka Anna Rusowicz.
Dlaczego tak trudno oderwać się od scrollowania treści w telefonie, nawet jeśli po pewnym czasie zajęcie to staje się przytłaczające? Wszystkiemu winna jest dopamina. O tym, czym jest, w jakich momentach się uwalnia oraz kiedy warto zafundować sobie dopaminowy detoks - w programie "Co słychać?" opowiedzieli psycholog Wojciech Herra oraz komik Michał Kempa.
Czy introwertycy to osoby nieśmiałe oraz osamotnione? Ta grupa ludzi czerpie energię z wewnętrznego świata i często spotyka się z błędnym odbiorem przez otoczenie. Na temat introwertyzmu reporter programu "Co słychać?" Karol Cichoń porozmawiał z psychologiem Wojciechem Herra. Czego się dowiedział?
Dorota, Andrzej i ich 3-letnia córeczka Marysia mieszkają w warszawskiej dzielnicy Wesołej, w domu rodzinnym kobiety. Rodzina uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, w ogrodzie, w którym mają ule, dużo zwierząt oraz własny warzywniak. Do programu "Zgłoś remont" zgłosili się z prośbą o pomoc przy remoncie łazienki na poddaszu. Co z tego wyszło?
Jeśli rosół to obowiązkowy punkt niedzieli w Waszym domu - duży garnek tej pysznej, złocistej zupy można wykorzystać do przygotowania obiadów także w kolejnych dniach. W finałowym odcinku "Sprytnych pomysłów Jagny" Jagna Niedzielska zaproponowała aż pięć dań, na które można przerobić jeden rosół. Zainspirujcie się!
Studia za granicą to cel wielu młodych osób. W programie "Europolki studentki" dziewczyny, które wybrały edukację w innym państwie, by nauczyć się tamtejszego języka, zgłębić kulturę kraju i nawiązać międzynarodowe kontakty, opowiedziały o różnicach w sposobach nauczania na poszczególnych, europejskich uniwersytetach. Czym studiowanie w Atenach, Helsinkach lub Alicante różni się od zdobywania wyższego wykształcenia w Polsce?
Czy wiesz, jak prawidłowo przechowywać owoce i warzywa? W programie "Sprytne pomysły Jagny" Jagna Niedzielska podpowiada, które produkty powinny lądować w lodówce, a które czują się lepiej w temperaturze pokojowej. Poznaj praktyczne porady, które pomogą Ci utrzymać świeżość produktów i cieszyć się ich pełnym smakiem na dłużej.
Kinga i Artur odziedziczyli po rodzicach mieszkanie wybudowane w latach 80. XX wieku, które od tamtej pory nie było remontowane. Część prac rozbiórkowych została już wykonana, ale niestety ekipa remontowa ulotniła się z dnia na dzień. Para po zderzeniu się z remontową rzeczywistością postanowiła poprosić o pomoc kogoś, kto na remontach się zna jak mało kto, czyli Krzysztofa Mirucia.
Biały Dom, rezydencja prezydencka w USA, jak co roku została przyozdobiona w świąteczne dekoracje. W czasie krótkiego, 72-godzinnego okresu, dom prezydenta USA ozdobiono w stylu bożonarodzeniowym. Zielone drzewka, ostrokrzew i pachnące pierniki to nieodłączne elementy tej dekoracji. Twórcy dokumentu "Święta w Białym Domu 2024" pokazali, jak wyglądał cały ten proces. Która z dekoracji okazała się najważniejsza?
Jak nakłonić dzieci do jedzenia warzyw? Można przemycać je w postaci pysznej pasty warzywnej! W najnowszym odcinku "Sprytnych pomysłów Jagny" Jagna Niedzielska pokazała, jak samodzielnie przygotować prostą i tanią, bardzo smaczną pastę z zielonego groszku.
Świąteczny ogród w niemieckim mieście Karlsruhe rozbłysnął kolorowymi światełkami, wprowadzającymi odwiedzających w bożonarodzeniowy nastrój. W ich otoczeniu bohaterka specjalnego odcinka "Jestem z Polski" Kamila porozmawiała ze swoją koleżanką na temat zwyczajów świątecznych w Niemczech. Czym różnią się one od polskich tradycji?
34-letnia Kamila z Jeleniej Góry od 7 lat mieszka w Karlsruhe. W programie "Jestem z Polski" pokazała nam, za co pokochała Niemcy oraz jak nasi sąsiedzi celebrują okres Bożego Narodzenia. Zabrała nas także na świąteczny jarmark w swoim mieście. Czym różni się on od polskich odpowiedników?