Krwawnik pospolity - przyjaciel kobiet. Poznaj jego właściwości i dowiedz się, jak go wykorzystać

Krwawnik pospolity - przyjaciel kobiet. Poznaj jego właściwości i dowiedz się, jak go wykorzystać
Krwawnik pospolity - przyjaciel kobiet. Poznaj jego właściwości i dowiedz się, jak go wykorzystać
Krwawnik pospolity to zioło, które możemy spotkać praktycznie wszędzie w Polsce. W rozmowie z ziołową królową, Agnieszką Skowerską, dowiadujemy się, jak cenne właściwości lecznicze ma ta roślina. Czy wiedzieliście, że krwawnik jest szczególnie polecany dla kobiet? Sprawdźcie, jak wykorzystać go w domu!

Krwawnik pospolity - przyjaciel kobiet

Krwawnik pospolity to roślina lecznicza, która cieszy się w ziołolecznictwie szczególnym uznaniem. Wykazuje silne działanie przeciwkrwotoczne, uspokajające, rozkurczowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Dzięki temu sprawdza się w leczeniu schorzeń układu pokarmowego, takich jak refluks, zgaga czy wrzody żołądka. Wpływa korzystnie również na układ oddechowy.

W postaci ziołomiodu zadziała przeciwkaszlowo i kojąco na ból gardła.  Większość tych właściwości leczniczych zawdzięcza olejkowi eterycznemu, którego jest w krwawniku sporo. 
Agnieszka Skowerska, fitoterapeutka

Maść z krwawnika - domowy sposób na problemy skórne

Agnieszka Skowerska poleca również samodzielne przygotowanie maści z krwawnika. Ta maść ma szerokie zastosowanie lecznicze - działa regenerująco na skórę, nawilżająco, przeciwwysienkowo, przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwzapalnie.

Sprawdzi się przy szeregu schorzeń dermatologicznych, takich jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, egzema, też trądzik z uwagi na swoje działanie przeciwzapalne, suche łokcie, suche pięty. 
Agnieszka Skowerska, fitoterapeutka

Aby ją przygotować, potrzebujemy jedynie oleju kokosowego i świeżego krwawnika.

Maść z krwawnika to świetny kosmetyk, ale nie do stosowania na co dzień. To postać leku, więc korzystajmy z niej w razie potrzeby. Co ważne, krwawnika nie powinny stosować osoby, które przyjmują leki przeciwzakrzepowe oraz osoby uczulone na rośliny z rodziny astrowatych. Pamiętajmy o tym, by jego stosowanie wyszło nam na zdrowie.

podziel się:

Pozostałe wiadomości